2015 YILINDA YAPILAN FAALİYETLER
 1. Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) tüm idari birimlere kuruldu. Cihazların kontrolü yapılmaktadır.
 2. Elektronik Belge Yönetim Sistemi(EBYS)  satın alımı ve servera kurulumu yapıldı. Genel Sekreterlik EBYS koordinatörlüğüne teknik destek verilmektedir.
 3. EBYS’de e-imza atmada kullanılmak üzere  KamuSM’den NES(Nitelikli Elektronik sertifika ) ve mini kart okuyucu  satın alındı. Personelin  bilgisayarına kurulmasına teknik destek verildi.
 4. Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Cihazı olarak Palo Alto Firewall 5050 cihazı satın alındı. Yenişehir, Osmanbey, Eyyübiye ve tüm ilçeleri internet ağı tek merkezden kontrol edilmeye başlandı.
 5. Üniversitemiz WEB Sayfası tasarım ve güncelleme hizmetleri
 6. Üniversitemiz akademik ve idari birimlerinin PC desteği (temin, bakım ve onarım)
 7. Üniversitemizin çeşitli birimlerine ait sunuculara ev sahipliği ve bakımı
 8. Paket programların yüklenmesi ve upgrade edilmesi.
 9. Bazı birimlerde ihtiyaç olan yazılımların hazırlanması ve upgrade edilmesi.
 10. Elektronik veri tabanları ile ilgili Kütüphane hizmetlerine destek vermek.
 11. Üniversitemiz E-posta sistemi için satın alınan Korumail Antispam Güvenlik sistemi yazılımı ve sunucu sertifikası ile personel e-postalarına spam e-postalar engellenmektedir.
 12. Fakültelerdeki yerel ağlar teknik olarak Harran Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından koordine edilmektedir.
 13. Osmanbey ana kampüsü’nde yeni kurulan Merkezi kütüphane ve merkezi laboratuar binalarının yerel iletişim ağı (LAN) yapım sağlanmış olup internet hizmeti verilmektedir. 
 14. Üniversitemiz LAN ve WAN sistemlerinde güvenlik çözümlerinin sıklaştırılarak denetim hizmetlerinin artırılması. 
 15. 4 büyük kampüse (Osmanbey, Yenişehir, Eyyübiye ve Araştırma hastanesi) İnternet güvenlik cihazı konularak internet trafiği kontrol altına alınması sağlanmıştır.
 16. IP tabanlı güvenlik kameraların LAN yapısının kurulması ve bakımı işlemleri.
 17. IP tabanlı telefon santrallerinin LAN ve WAN ağlarının kurularak aktif hale getirilmesi.
 18. Merkezi kafeteryada bir adet İnternet Kafe’nin öğrencilerimizin hizmetine sunulması.
 19. DMO stoklarında ve katalogda bulunmayan, Elektronik Belge Yönetim Sisteminin (EBYS) müteferrik olarak pazarlıkla temini hususunda; yapılan çalışmalar doğrultusunda CBKSoft Yazılım Ltd.Şti. tarafından hazırlanan programın DMO kanalıyla müteferrik alımı gerçekleştirildi.
 20. Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığında kullanılan VMware Sanallaştırma, VeeamBackup Yedekleme ile Veam ONE Ön İzleme ve Raporlama  yazılımlarının  3’er yıllık lisans güncellenmesi gerçekleştirildi.
 21. Öğrenci E-posta sunucusu öğrencilerimize hizmet  vermeye devam etmektedir.  (http://ogr.harran.edu.tr )
 22. Üniversitemiz Akademik ve İdari personel için tarafından kullanılan e-posta sunumu hizmet  vermeye devam etmektedir.  (https://mail.harran.edu.tr )
 23. Siverek MYO  Network altyapısının yenilenmesi yapıldı.
 24. Hilvan MYO  Network altyapısının yenilenmesi yapıldı.
 25. Viranşehir MYO  Network altyapısının yenilenmesi yapıldı.
 26. Üniversitemiz Yenişehir Yerleşkesinde 32 adet güvenlik kamerası bulunan sisteminin bakım onarımı yaptırıldı.
 27. Kurumumuz bünyesinde çalışan idari personelimizin mesai saatlerine tam uyum sağlanması için PDKS(Personel Devam Kontrol Sistemi)'nin yazılım - donanım tasarım ve üretimi başkanlığımızca yapılmıştır.Sistem aktif olarak hizmet vermektedir. 

 ............................................................................................................................................

DAHA ÖNCEKİ YILLARDA YAPILAN FAALİYETLER