HEDEFLERİMİZ
  1. Harran Üniversitesi Bilgi İşlem Merkezi'ndeki "Metro Ethernet Toplama Merkezi"  ULAKNET'e bağlı olan ana omurga data hattının 600 Mbps'den 750 Mbps hızına yükseltilmesi.
  2. Osmanbey Kampüsü ile Harran Üniversitesi arasında çalışmakta olan Noktadan Noktaya Metro Ethernet devre kapasitesinin 150 Mbps'den 300 Mbps hızına yükseltilmesi.
  3. Eyyübiye Kampüsü ile Harran Üniversitesi arasında çalışmakta olan Noktadan Noktaya Metro Ethernet devre kapasitesinin 30 Mbps'den 60 Mbps hızına yükseltilmesi.
  4. Bütün İlçe Meslek Yüksekokulları ile Harran Üniversitesi arasında çalışmakta olan Noktadan Noktaya Metro Ethernet devre kapasitesinin 20 Mbps hızına yükseltilmesi.
  5. Akademik ve idari personeller ile öğrenci network çıkışlarını bütçemiz olanakları çerçevesinde Anadolu Üniversitesi'nde olduğu gibi ayırmak ve öğrencilere ayrı bir güvenli hat tesis etmek.
  6. Üniversitemiz iç ortamda EDUROAM yayını yapan cihaz sayısını 500 adete çıkarmak.
  7. Osmanbey,Yenişehir,Eyyübiye Yerleşkelerindeki kameralara ilaveten minimum 200 sabit, 50 adet hareketli (DOME) kamera ilave edilmesi ve kayıt cihazı kapasitesinin 2 katına çıkarılması.
  8. Osmanbey Yerleşkesi'nde eksiği bulunan tüm sistem odalarına 20 KVA kesintisiz güç kaynağı tesisi edilmesi ve yenilenmeyen aktif cihazları yenilemek.
  9. Üniversitemiz "Harran Üniversitesi İçerik Sistemi" ile tüm birimlerin web sitelerinin yeni sisteme geçilmesi bitirmek.(http://web.harran.edu.tr/)
  10. Üniversitemiz web sisteminin sürekli güncellenmesini sağlanmak.