Üniversitemiz Eyyübiye yerleşkesi network altyapısı modernizasyon çalışması tamamlandı...
Üniversitemiz  Eyyübiye yerleşkesi network alt yapısı modernizasyon çalışması kapsamında  2013 yılında tamamlanan Veteriner Fakültesi, Sosyal Bilimler MYO (tüm bloklar) lojman bölgesinden sonra 2014 yılında da Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun tüm bloklarının modernizasyon çalışmaları tamamlanmıştır.

Sözkonusu Yerleşkemizde 4 km fiber optik kablo kullanılarak eski yapı devre dışı bırakılmış yeni yapıda ise kablolar yer altına alınmıştır. Bina içilerinde ise eski cat5 kablolar yenilenerek.  15.000 metre CAT6 UTP kablo döşenmiş eski ilkel oda içi hub ile dağıtım devre dışı bırakılarak daha modern bir yapı oluşturulmuştur.

Ayrıca eski Media Converter sistemi yerine switch - modül sistemi kullanılmış ve daha sağlıklı bir iletişim için 24 adet akıllı yönetilebilir aktif cihaz (switch) konumlandırılmış sık yaşanan arızaların önüne geçilmiştir.

Daha önce yenileme çalışmaları tamamlanan Yenişehir Rektörlük Binası, Birecik, Siverek  ile Bozava MYO dan sonra diğer binalarımız için modernizasyon çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Saygılarımızla...

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

EYYÜBİYE YERLEŞKESİ Eski yapı ile yani oluşturulan yapının fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız...

YENİŞEHİR YERLEŞKESİ Ana sistem odası Eski yapı ile yeni oluşturulan yapının fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız...