Üniversitemiz birimlerinde kullanılmakta olan personel bilgisayarlarını zararlı yazılımlara karşı korumak için,
 
Üniversitemiz birimlerinde kullanılmakta olan personel bilgisayarlarını zararlı yazılımlara karşı korumak için,1 yıl lisanslı Microsoft System Center Endpoint Protection Antivirüs Programı satın alınmıştır. Aşağıda program indirme ve kurulum adımları anlatılmıştır.
 
Kuruluma başlamadan önce bilgisayarınızda mevcut kurulu olan herhangi bir antivirüs programı varsa lütfen kaldırınız.

Not:Üniversitemiz eski antivirüs programını kaldırmak için gerekli şifreler; ' Bim63e02 ', ' harranosm '

Programı indirmek için;
 
1- System Center 2012 R2 Endpoint Protection Service Pack 1 for Windows OS Multilanguage 32_64 Bit Download linkini tıklayınız.
 
2- Açılan sayfada @harran.edu.tr uzantılı üniversitemiz kurumsal mail hesabınıza giriş yapınız.(E-posta hesabı olmayan personellerimiz http://bidb.harran.edu.tr/assets/uploads/sites/1/files/e-posta-talep-formu-14042017.pdf linkindeki personel e-posta başvuru formunu doldurarak ıslak imzalı suretini Bilgi İşlem Daire Başkanlığımıza ulaştırmaları halinde mail hesabı açılacaktır.)
 
3- E-posta ile giriş yaptıktan sonra ilgili "System Center 2012 R2 Endpoint Protection Service Pack 1 for Windows OS Multilanguage 32_64 Bit.rar" program klasörü bilgisayarınıza sıkıştırılmış olarak kaydedilecektir.
 
4- İndirilen klasördeki "SCEPInstall.exe" dosyası çalıştırılarak program kurulumunu gerçekleştirin.
 
5- Kurulum bittikten sonra Endpoint Protection Antivirüs programınızı güncelleyerek,bilgisayar taramasını başlatınız. Tam sistem taraması bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
 
Programı bilgisayarınıza kurulduktan sonra sistem; internet bağlantısının olduğu her yerde otomatik güncelleştirmeleri yapacaktır.
 
Kurulum esnasında karşılaşabileceğiniz sorunlarla ilgili Daire Başkanlığımız teknik personelinden gerekli desteği alabilir veya aşağıdaki "Endpoint Protection Antivirüs Programı Kurulum Kılavuzu" linkinden örnek kurulum dokümanından faydalabilirsiniz.

Saygılarımızla...Bilgi İşlem Daire BaşkanlığıTeknik Destek için dahili telefonlar:

Yenişehir Kampüsü  :  3063
Osmanbey Kampüsü:  1045

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Not: Antivirüs yazılımı sadece Harran Üniversitesi için lisanslanmıştır. Başka kurum veya kişilerce paylaşımından doğacak sorunlardan kullanıcı sorumludur.
----------------------------------------------------------------------------------
 
Endpoint Protection Antivirüs Programını İndirmek İçin Tıklayınız...
 
Endpoint Protection Antivirüs Programı Kurulum Kılavuzu İçin Tıklayınız...